Elvis – uus Kõrgemäe pereliige!

Elvis, vot sellist nime kannab Kõrgemäe kõige värskem elanik!

Täitsa puhast tõugu Eesti hobune, kes on nii eriline, et kuulub lausa ohustatud tõu hulka! Meie jaoks ei ole see muidugi kuidagi määrav, kuid uhke tunne on ikka.

Sel nädalavahetusel sai kaks nädalat, mil ta meile kolis ja juba tundub nagu oleks tegelikkuses ta juba ammu meiega. Suured tänud Kerlile, kes pidas meid oma hobuse vääriliseks pidas ja ta meile nõustus müüma!

Elvis on väga vahva 11 aastane eesti tõugu ruunapoiss.

Elvis on mõnusa iseloomuga, talle meeldib inimestega suhelda ja mängida. Oskab ka paari trikki, talle meeldib hüpata ning vett ei karda, hakkab hoopis jalaga kraapima ja pritsima. Ta on 146cm turjakõrgusega ning läheb veel poniklassi, seega üks mõnus Harju keskmine Eesti suksu, kelle isa on Elton ja emaks Elli.

Kus ja mida Elvis enne Kõrgemäele kolimist teinud on?

Enne Kõrgemäe tallu kolimist on Elvis suurema osa oma elust veetnud Tartumaal, kuid on olnud ka Pärnumaal, Kablis. Koju tõime ta aga Sammuli tallist Viljandimaalt ning seal käis ta peamiselt lastega trennides ja lastele ta väga meeldis. Kui talle järgi läksime, jälgisid osad preilid pingsalt meie toimetamist ja küsisid, kuhu Elvis kolib. Loomulikult on kõik kunagised ratsanikud ja sõbrad talle külla oodatud!

Elvisel on olnud suur õnn olla viimased kuus aastat ühe omaniku hobune ning minu teada ostis Kerli ta sealt, kus ta ka sündinud oli. See tähendab, et hobune on terve elu väga hoitud ja armastatud olnud. Temaga on palju toimetatud, teda on klikitud, käidud võistlustel ja lastele treeninguid antud. Samuti on ta muidugi kogenud seiklusi nii metsas, meres kui ka igasuguste ohtlike tiigritega (ehk vihmavarjud, kiletkotid jms harjutamine).

Milline on Elvisel elu Kõrgemäel?

Elvis oli Kõrgemäele väga kaua oodatud ja hoolikalt välja valitud, seega oli meie rõõm suur, kui ta lõpuks leidsime. Kõige olulisemaks oli minu jaoks, et tekiks hobusega side ja kontakt ning Elvis oli kohe selline, kes enda nina ligi pistis ja tahtis suhelda.

Samuti tuli mõelda pisikestele ratsutajatele, kellele hobune sobima peab. See tähendab head närvikava ja oskust teha koostööd, samuti kuluvad kogutud kogemused ära. Kõrgemäele satub palju just selliseid ratsutajaid, kellel on kontakt hobusega esmakordne, seega on oluline, et hobune sobiks hästi algajatele. Minu jaoks oli oluline, et uus hobune tunnetaks ja tahaks teha koostööd nii minu kui ka lapsega, peab tekkima selline mõnus kolmnurkne energia.

Hetkel tundub, et see kõik on Elvises olemas ja esimeste trennide järel näib, et meil saab koos vahva olema! Killu ja Printsu võtsid ta kenasti vastu ning praegu õpitakse üksteist tundma, käiakse koos nurgataguseid uudistamas ja toimub kohanemine. Annan Elvisele veel sisseelamiseks aega, et ta tunneks end eriti mõnusalt ja koduselt, kuid õige pea on huvilised ning ratsanikud oodatud külla, et teha temaga tutvust! Lisasin siia vaatamiseks ka suure hulga pilte ning lõppu ka mõned videod Elvise tegemistest!

FACEBOOK | SNAPCHAT | INSTAGRAM|

TWITTER | BLOGLOVIN | YOUTUBE 

Share:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.