Raplamaa Sõnumid käisid Avatud talude päeval külas

Raplamaa Sõnumid käisid meil samuti külas?!

Suur oli meie üllatus nähes viimase Raplamaa Sõnumid esilehte – meie oma punane Siks on esikaanele saanud! Ausalt, on ikka uhke tunne küll!

Nägime Avatud talude päeval küll mitmeid “suure kaameraga” inimesi ringi jalutamas, kuid pilte oleme märgnaud siiani vaid Kalev Kiviste Facebooki seinal (lingitud).

Küll aga keegi meiega juttu teinud, seetõttu olimegi eriti üllatunud nähes artiklit Raplamaa Sõnumites. Oleksime ikka eeldanud, et parema artikli nimel küsitakse ka korraldajatelt kommentaare või muljeid.

Väga negatiivse alatooniga ning võhiklik lõik Kõrgemäest

Sirvisin lehe ruttu õige artiklini ning juba õige pea asendus minu positiivne üllatus negatiivsega. Stina Andok´i kirjutatud artikkel pani pead vangutama ning küsima, miks?! Miks tehti lõik nii negatiivse alatooniga, ühekülgne ning puuduliku infoga? Kõrgemäe talu lõiku lugedes jäi kõigepealt loomulikult silma autori võhiklikkus ning puudulik info, ei oldud ilmselt varasemalt infot loetud ei Avatud talude ega Kõrgemäe talu kodulehelt.

Kõrgemäe talu puudutava lõigu kommentaarid

“Maakonnakeskusest Raplast üsna pika teekonna kaugusel…” – Asume Rapla kesklinnast 28km kaugusel ning sõiduajaks on üldjuhul 25min. Pikk teekond on iga inimese subjektiivne arvamus, kuid maapiirkonna elanike jaoks ei ole see vahemaa üldjuhul pikk. Kõrvutades meid veel teiste taludega, kus artikli autor tol päeval käis, jäime ikkagi keskusest keskmisele kaugusele (võrdluseks nt. Karjatse talu – 20km, Orgita põld- 28km, Mahe talu – 48km).

“Ootuspäraselt märkasimegi kõige esimese asjana taluõuel kahte hobust, kes kahjuks küll lastele rõõmu ei teinud, endaga lähemalt tutvust teha ei lubanud ja peo pealt murututakaid süüa ei soovinud.” – Alustaksin elementaarsest ehk meil oli kõikjal kuulutustes pööratud tähelepanu “Külastaja meelespeale” ning ära märgitud info, kus palusime hobuseid ja ponisid mitte sööta. Väga tihti unustavad inimesed, et nende jaoks on loom ehk küll harv nähtus ja oleks tore enda meeleheaks looma toita, kuid tegelikkuses ei ole looma seisukohast see absoluutselt vajalik. Meie talust käis läbi 600 inimest ning alguses ehk on loom huvitatud ka pakutavatest rohututtidest, kuid tuletame meelde, et tegu ei ole mänguasjaga, kes jaksaks ja sooviks päev läbi süüa, nalja teha ja pilli mängida.

Hobuste ja ponide jaoks on kuivatatud leib, porgand ning suhkrutükike maius, seega ei tohi neid tihti neile anda. Täiskasvanud ei söö (ei tohiks süüa) ise ega anna ka lapsele pidevalt lihtsalt niisama magusat maiustamiseks, miks peaks siis loomadele andma? Kõrgemäe talu loomad on kõik klikitud ehk saavad maiuseid kiituseks hea käitumise või tehtud tubli teo eest. Tehes tööd või õppides uusi oskusi/trikke klikin kõigepealt neile märguande klõpsu ja seejärel saavad oma teenitud maiuspala. Kõik külaliste toodud maiused kuluvad seega väga marjaks ära, kuid andes need korraga ühel päeval ette, oleks see ilmselgelt liig.

Lisaks kõik muud väikesed võhiklikud detailid, mis oleksid jäänud olemata, kui autor oleks võtnud vaevaks teha juttu ka meiega või uurinud veidi infot internetist.

“Mis vahe on ponil ja hobusel”

See on üks kõige levinum küsimus, mida meilt küsitakse ning on täiesti normaalne, et seda ei pruugi inimesed teada. Küll aga võiks selle välja uurida ajakirjanik, kes kirjutama hakkab. Ponideks loetakse neid isendeid, kelle turjakõrgus jääb alla 147cm ehk meie talus oli lastel võimalik tol päeval ratsutada kahe poniga (ponid olid töös vahetustega), mitte hobustega.

Sellest tuli aga mul idee teha õige pea huvilistele enam levinud küsimuste-vastuste artikkel! Seega saatke kõik küsimused teele, tuletan meelde, et rumalaid küsimusi pole olemas!

Meelitatud kajastusest, kuid mitte sisust

Kokkuvõtvalt võin öelda, et oleme meelitatud maakonna suurima väljaande kajastusest, kuid kahjuks mitte selle sisust. Soovitan ajakirjanikul olla veidi kriitilisem oma sõnade osas ning teha oma tööd põhjalikumalt. Minu vastukaja mõte ei ole muidugi ainult kiruda, eelkõige soovingi sellega juhtida tähelepanu puudustele, mida oleks väga hõlpsasti saanud vältida.

Külastajate tagasiside Facebookis

Üllatanud on ka tagasiside, mida on külastajad ja inimesed hakanud läbi Facebooki meiega jagama. Nimelt saab Kõrgemäe talu Facebooki lehel jagada hinnanguid (lingitud) ja üha rohkem on hakatud seda võimalust kasutama. Hinnangute lehel saab lugeda ja jätta kommentaare, muljetada ning lihtsalt jagada enda kogemust teistega. Talu noorperenaisena ütlen, et on tõeliselt tore sealt neid noppeid lugeda ja niiviisi ennast motiveerida!

Suured tänud neile, kes on juba oma sõna hinnangutesse kirja pannud ning kes veel pole jõudnud, tehke seda samuti!

 

 

FACEBOOK | SNAPCHAT | INSTAGRAM|

TWITTER | BLOGLOVIN | YOUTUBE 

Share:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.