Kuidas läks meie esimene avatud talude päev?!

Esimene Avatud talude päev peetud – meie muljed ja arvamused?!

Oleme tänaseks ennast välja puhanud ning vaikselt on kõik hetked ning mõtted peas paika loksunud. Neid kogusime ürituselt ikka kuhjaga! Pühapäeval ööl ei suutnud me magama jäädagi, sest esimene talupäev tõstis emotsioonid nii lakke ning peas keerlesid kõik inimesed ja kogetud hetked. Kui keha ja vaimu väsimus kõrvale jätta, oleme super rahul üritusega!

Avatud talude päeva ettevalmistus

Selliseks päevaks ja ürituseks ettevalmistumine ei ole just meelakkumine, viimased ööd saime vaid loetud tunnid magada. Pühapäeva hommikul ei olnud üldsegi kindlad, et õhtuni vastu peame. Ehitasime välikäimla ja tekitasime parklad, ponid jõudsid kohale 11h enne ürituse algust, värvisime varjualuse ning sorteerisime kirbukaks kraami. Lisaks vedasime mööbli, rohisime peenrad, koristasime õue, poleerisime auto, küpsetasime koogid, kokkasime soolased söögid ning kõige menukama joogi valmimine algas juba nädal varem. Samuti panime piirkonda üles plakatid, andsin raadiole intervjuud, teavitasime inimesi ning panime paika korraldustiimi. See kõik on vaid viimaste päevade tööülesanded, tegelikkuses tuli veel väga palju muud toimetamist pidevalt teha.

Kui eeltöö tegime peaasjalikult kolmekesi ära, siis esimene avatud talude päev ei oleks kolmekesi tehes mitte kuidagi õnnestunud. Ma ei jõua ära tänadagi inimesi, kes pakkusid enda abi ning oma vabast ajast ja heast südamest kohale otsustasid tulla. Ilma nendeta oleks meie uksed suletud olnud!

Minu elukaaslane Tõnno, emps, Kuusemäe perenaine Margot, Helle, ämm Janika ja äi Tõnu, tädi Liida, vanaema Irma, ponide taltsutaja Helena, õde Anneli, venna, vennalapsed Mikk ja Mia ning kõik teised, kes tol päeval abiks olid, minu suurimad tänud ja kallistused teile kõigile!

See üritus pani mind taaskord mõistma, et nii oluline, et selliseid inimesi on ümber, kes toetavad ning annavad endast osakese, et midagi õnnestuks.

Esimene Avatud talude päev õnnestus?!

Arvasime, et ilmselt tuleb meie juurest läbi 100-200 inimest, kuid tegelikkuses jäi see arv ilmselt kuhugi 600 juurde! See on pea kahekordne Kuimetsa küla rahvaarv! Lisaks olime väga rõõmsalt üllatunud, et külalised olid nii palju hobuste ning ponide peale mõelnud, suure hunnikuga toodi neile leiba, porgandit ning suhkrut! Nemad saavad nosida ja maiustada nüüd tükk aega nad on üritusel osalemise eest preemia ära teeninud. Külalistele selle eest suur suur aitäh-hirnatus neljajalgsete sõprade poolt!

Oleme kuulnud nurinat vaid ühelt inimeselt, kes lootis kohal näha ka kitsi, kuigi külaline tõdes ka ise, et luges meie infot lihtsalt valesti. Küll aga on see hea idee järgmiseks aastaks, eks vaatame, mis ära saame teha! Samuti oli nurina alatooniga ilmunud Raplamaa Sõnumite lõik Kõrgemäe talu kohta, kuid sellest ja sellele artiklilõigule vastukaja kirjutan juba järgmises postituses täpsemalt. Küll aga võin juba etteruttavalt öelda, et saime Raplamaa Sõnumite esikaanele oma uhke punase Siksiga! See oli küll meile üks tore ja vahva üllatus!

Järgmine Avatud talud juba plaanis?!

Esimene Avatud talude päev meie jaoks on möödas, hakkame meluväsimusest juba vaikselt üle saama. Veel on veidi vara järgmiseks aastaks mingeid kindlaid plaane teha, küll aga on pidevas arutluses uued ideed ja mida kõike saaks veelgi paremaks teha. Hetkel tundub, et need emotsioonid ning hetked on seda väsimust ja saginat väärt. Saime väga palju vastukaja, et meie talus oli tunda ehedat tegemisrõõmu ning lubame, et seda me ei kaota! Samuti kuulsime mitmeid kordi, et võrreldes teiste taludega olid meie hinnad kohati lausa rohkem kui poole odavamad. Meie jaoks on tegu siiski meeleolusündmusega ning tahame ka oma tegemistega elavdada kohalikku kogukonda. Kohe kindlasti loodame, et see päev ei saaks äritegemise projektiks ka üleüldises pildis mitte. Vähemalt saame lubada, et meie talus seda ei juhtu mitte!

Ootame kõiki külla!

Esimene Avatud talude päev sai meie talus küll selleks aastaks läbi, kuid külla ootame kõiki endale ikka! Ponid ja hobused on rõõmsad kõikide laste ja ratsutajate üle! Võtke meiega julgelt ühendust ning lepime külastusaja kokku!

 

FACEBOOK | SNAPCHAT | INSTAGRAM|

TWITTER | BLOGLOVIN | YOUTUBE 

Share:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.